NEWS

DOPŁATY DO 50tys. zł!
 • 18 PAŹDZIERNIK 2013

Od 2013r. ruszyły dofinansowania z NFOŚiGW na budowę domów pasywnych w wysokości 50 000 zł oraz energooszczędnych w kwocie 30 000 zł.

Dofinansowania te funkcjonują jako jednorazowe i bezzwrotne dopłaty do kredytów, na budowę lub zakup takiego domu.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie:

 • 1. Osoby fizyczne planujące budowę domu jednorodzinnego lub kupujące dom/mieszkanie od dewelopera.
 • 2. Inwestorzy budujący domy tzw. systemem gospodarczym.

Kiedy ubiegać się o dofinansowanie:
Równocześnie ze złożeniem wniosku o przyznanie kredytu na budowę domu energooszczędnego lub pasywnego. Projekt domu musi przejść pozytywną weryfikację pod kątem parametrów energooszczędności.

Dofinansowanie zostanie wypłacone po zakończeniu budowy oraz po zatwierdzeniu osiągnięcia zakładanych w projekcie parametrów energooszczędności. Oferowane przez Fundusz wsparcie finansowe, będzie przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu hipotecznego. Program będzie realizowany przy współpracy z sektorem bankowym – wybrano listę banków, które będą współpracowały z Funduszem. Zakończenie budowy musi nastąpić w terminie do 3 lat od dnia podpisania umowy o kredyt. Czy wiesz, że od 2020 roku budowanie domów wysokoenergooszczędnych stanie się obowiązkiem wszystkich inwestorów w Polsce (na podstawie Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r.). W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa projekty domów, które budujemy zarówno w wersji energooszczędnej oraz pasywnej. Jesteśmy w trakcie opracowania kolejnych 5 gotowych projektów, które zostaną sprawdzone przez uprawnionych weryfikatorów. Jeśli jednak wybraliście już Państwo gotowy projekt z katalogu – możemy podjąć się przeprojektowania go pod kątem pasywności oraz rodzaju konstrukcji.

 • News
  Termo jesion - DESKA TARASOWA
  Dodano: 17 KWIECIEŃ 2014

  To ekskluzywne deski tarasowe produkowane przez Śląski Klaster Drzewny Sp. z o.o. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

 • News
  NAGRODA GRAND PRIX - INNOWACJA
  Dodano: 12 LISTOPAD 2013

  Kilka słów o samym procesie termowania i korzyściach wynikających z tego procesu. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

 • News
  Wielkie otwarcie Klastra Drzewnego
  Dodano: 25 PAŹDZIERNIK 2013

  25 października byliśmy świadkami otwarcia zakładu produkcyjno-usługowego! Inwestorem jest Śląski Klaster Drzewny.

 • News
  Wielkie otwarcie zakładu produkcyjnego
  Dodano: 25 PAŹDZIERNIK 2013

  Już 25 Października odbędzie się oficjalne otwarcie zakładu usługowo - produkcyjnego do obróbki termicznej drewna (termowania)

 • News
  Usługa termowania drewna
  Dodano: 21 PAŹDZIERNIK 2013

  Rozpoczęliśmy termowanie usługowe drewna - aby uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z działem marketingu.

 • News
  Targi budownictwa
  Dodano: 20 PAŹDZIERNIK 2013

  Niedługo (8-9 lis 2013) będziemy mogli się spotkać na targach budownictwa - KOMPLEKS HALI STULECIA, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

 • News
  Drewno termowane w stolarce otworowej
  Dodano: 19 PAŹDZIERNIK 2013

  Poddane termowaniu drewno - sosna, jesion, dąb potrafi zaskoczyć swym podobieństwem do drogich gatunków egzotycznych...

 • News
  Dopłaty do 50tys. zł!
  Dodano: 18 PAŹDZIERNIK 2013

  Od 2013r. ruszyły dofinansowania z NFOŚiGW na budowę domów pasywnych w wysokości 50 000 zł oraz energooszczędnych w kwocie 30 000 zł.

 • News
  USŁUGA TERMOWANIA DREWNA
  Dodano: 16 PAŹDZIERNIK 2013

  U nas istnieje możliwość termowania drewna usługowo. Dostarcz do nas materiał i my go obrobimy termicznie w expresowym tempie.