NEWS

Kilka słów o samym procesie termowania i korzyściach wynikających z tego procesu.

Termowanie to innymi słowy wygrzewanie, polega ono na modyfikowaniu właściwości drewna za pomocą wysokich temperatur oraz pary wodnej, dzięki czemu drewno ma nie tylko ciemno brązową barwę dzięki karmelizacji cukru w nim zawartego, ale także zredukowana jest zdolność pochłaniania wody. Jest to proces w pełni ekologiczny – do obróbki nie używa się żadnych środków chemicznych, bazuje się jedynie na poddawaniu drewna wysokim temperaturą, gazu obojętnego oraz wody.

Dzięki takiej obróbce doskonale się nadają do aplikacji zewnętrznych: tarasy, elewacje budynków, okna, drzwi czy meble ogrodowe ale także w domu, podłogi z drewna tremowanego są niezastąpione w łazienkach, kuchniach czy saunach. Najistotniejsza jest jednak tutaj trwałość, deski z drewna termowanego mogą posłużyć przez wiele lat bez konieczności konserwacji.
 • News
  Termo jesion - DESKA TARASOWA
  Dodano: 17 KWIECIEŃ 2014

  To ekskluzywne deski tarasowe produkowane przez Śląski Klaster Drzewny Sp. z o.o. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

 • News
  NAGRODA GRAND PRIX - INNOWACJA
  Dodano: 12 LISTOPAD 2013

  Kilka słów o samym procesie termowania i korzyściach wynikających z tego procesu. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

 • News
  Wielkie otwarcie Klastra Drzewnego
  Dodano: 25 PAŹDZIERNIK 2013

  25 października byliśmy świadkami otwarcia zakładu produkcyjno-usługowego! Inwestorem jest Śląski Klaster Drzewny.

 • News
  Wielkie otwarcie zakładu produkcyjnego
  Dodano: 25 PAŹDZIERNIK 2013

  Już 25 Października odbędzie się oficjalne otwarcie zakładu usługowo - produkcyjnego do obróbki termicznej drewna (termowania)

 • News
  Usługa termowania drewna
  Dodano: 21 PAŹDZIERNIK 2013

  Rozpoczęliśmy termowanie usługowe drewna - aby uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z działem marketingu.

 • News
  Targi budownictwa
  Dodano: 20 PAŹDZIERNIK 2013

  Niedługo (8-9 lis 2013) będziemy mogli się spotkać na targach budownictwa - KOMPLEKS HALI STULECIA, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

 • News
  Drewno termowane w stolarce otworowej
  Dodano: 19 PAŹDZIERNIK 2013

  Poddane termowaniu drewno - sosna, jesion, dąb potrafi zaskoczyć swym podobieństwem do drogich gatunków egzotycznych...

 • News
  Dopłaty do 50tys. zł!
  Dodano: 18 PAŹDZIERNIK 2013

  Od 2013r. ruszyły dofinansowania z NFOŚiGW na budowę domów pasywnych w wysokości 50 000 zł oraz energooszczędnych w kwocie 30 000 zł.

 • News
  USŁUGA TERMOWANIA DREWNA
  Dodano: 16 PAŹDZIERNIK 2013

  U nas istnieje możliwość termowania drewna usługowo. Dostarcz do nas materiał i my go obrobimy termicznie w expresowym tempie.