NEWS

Termo jesion - DESKA TARASOWA
 • 17 KWIECIEŃ 2014

To ekskluzywne deski tarasowe produkowane przez Śląski Klaster Drzewny Sp. z o.o. Modyfikacja termiczna jest innowacyjną technologią mającą na celu poprawę właściwości drewna, dzięki czemu powstaje materiał o cechach wyższych od cech wielu gatunków egzotycznych. Deski jesionowe termowane są najbardziej stabilne ze wszystkich dostępnych gatunków drewna. Deski wykonane z termo jesionu są produktem którego nie trzeba zabezpieczać co jest ich przewagą w porównaniu z innymi gatunkami drewna. Olejowanie desek służy jedynie funkcjom estetycznym - bez zabezpieczenia materiał nabiera wyjątkowej szarej barwy nadając mu niepowtarzalny wygląd. Technologia termowania drewna prowadzi do zmiany właściwości drewna polegających na zwiększeniu odporności na działanie wody i czynników biologicznych. Materiał powstały w wyniku tego procesu zyskuje w całym przekroju jednolitą barwę brązową oraz staję się wyjątkowo stabilny i nie podlega wpływowi zmiennej wilgotności środowiska, w którym się znajduje.

 • News
  Termo jesion - DESKA TARASOWA
  Dodano: 17 KWIECIEŃ 2014

  To ekskluzywne deski tarasowe produkowane przez Śląski Klaster Drzewny Sp. z o.o. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

 • News
  NAGRODA GRAND PRIX - INNOWACJA
  Dodano: 12 LISTOPAD 2013

  Kilka słów o samym procesie termowania i korzyściach wynikających z tego procesu. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

 • News
  Wielkie otwarcie Klastra Drzewnego
  Dodano: 25 PAŹDZIERNIK 2013

  25 października byliśmy świadkami otwarcia zakładu produkcyjno-usługowego! Inwestorem jest Śląski Klaster Drzewny.

 • News
  Wielkie otwarcie zakładu produkcyjnego
  Dodano: 25 PAŹDZIERNIK 2013

  Już 25 Października odbędzie się oficjalne otwarcie zakładu usługowo - produkcyjnego do obróbki termicznej drewna (termowania)

 • News
  Usługa termowania drewna
  Dodano: 21 PAŹDZIERNIK 2013

  Rozpoczęliśmy termowanie usługowe drewna - aby uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z działem marketingu.

 • News
  Targi budownictwa
  Dodano: 20 PAŹDZIERNIK 2013

  Niedługo (8-9 lis 2013) będziemy mogli się spotkać na targach budownictwa - KOMPLEKS HALI STULECIA, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

 • News
  Drewno termowane w stolarce otworowej
  Dodano: 19 PAŹDZIERNIK 2013

  Poddane termowaniu drewno - sosna, jesion, dąb potrafi zaskoczyć swym podobieństwem do drogich gatunków egzotycznych...

 • News
  Dopłaty do 50tys. zł!
  Dodano: 18 PAŹDZIERNIK 2013

  Od 2013r. ruszyły dofinansowania z NFOŚiGW na budowę domów pasywnych w wysokości 50 000 zł oraz energooszczędnych w kwocie 30 000 zł.

 • News
  USŁUGA TERMOWANIA DREWNA
  Dodano: 16 PAŹDZIERNIK 2013

  U nas istnieje możliwość termowania drewna usługowo. Dostarcz do nas materiał i my go obrobimy termicznie w expresowym tempie.